Tragedia na włosach! – FAUX PAS.

Witajcie,

Dzisiaj opowiem wam HIT historię. Moje piękne włosy, które jeszcze nie tak dawno miały swoją wizytę u najlepszej fryzjerki pod słońcem – zniszczyły się. Dziś są już odratowane, ale było ciężko. Uwielbiam nowości i cuda ze sklepów, które są moimi faworytami. Jednak suchy szampon, który zakupiłam kilkanaście tygodni temu bardzo zniszczył mi włosy. Suche szampony stosuje się wtedy, gdy chcemy gdzieś szybko wyjść a nie mamy czasu na zbędne poprawianie fryzury. Mówi się, że zastępują one mycie włosów. A dokładniej odświeżają je np. z rana kiedy wstaniemy. Jedną z popularnych firm, które produkują takie szampony jest Batiste.

Firma twierdzi, że ich suchy szampon pochłania nasze sebum, które jest odpowiedzialne za to, że włosy są takie oklapnięte a zarazem nieświeże. Produkt Batiste okazał się dla mnie jedną wielką klapą.

Jednym słowem FAUX PAS! Postanowiłam pewnego dnia użyć go na moich włosach. Niestety zastałam wieczorem niezbyt oczekiwany efekt. Większość moich włosów jak się okazało zamieniła się w wielkie kołtuny.. Nie mogłam ich kompletnie rozczesać. Nawet umycie włosów niczego nie zmieniło. Ale na szczęście uratowała mnie oliwka mojego dziecka 🙂 Użyłam jej zamiast normalnego oleju. Nałożenie jej na kosmyki włosów sprawiło, że im dłużej ją miałam na sobie tym lepiej się ona wchłaniała we włosy. W miarę szybko udało mi się spłukać ciepłą wodą wszystko i rozczesywać włosy pod jej strumieniem. Na sam koniec umyłam włosy szamponem bez żadnych parabenów.

Użyłam szamponu z Białego Jelenia – nawilżające Kozie Mleko. Włosy oczywiście były tłuste ale zostawiłam je na noc po umyciu aby odpoczęły i pobyły w tej oliwce. Rano umyłam włosy jeszcze raz tym samym szamponem i nałożyłam maskę na nie aby były troszkę lepiej nawilżone i odżywione. Trzymałam ją ok. 1h. Maska pozbyła mi się idealnie oliwki z włosów i mogłam ją spłukać i raz jeszcze umyć się szamponem. Dzięki tym zabiegom uratowałam włosy przez gorszym zniszczeniem. Szczerze nie polecam nikomu tych suchych szamponów. Tylko szkodzą naszym kosmykom. Mówię wam, nie warto.

Trzymajcie się ciepło!

@cathyradzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *