Domowa biblioteczka

Spotkanie z Magdaleną Kordel

Witajcie!

Dzisiaj był dosyć ponury dzień. W związku z tym, że miałam okazję przeczytać jedną z wielu książek pewnej pisarki, postanowiłam ją poznać osobiście. W łódzkim Empiku w Manufakturze zostało zaplanowane spotkanie z Magdaleną Kordel – jedną z najbardziej intrygujących jak i sympatycznych pisarzy.

Magda na co dzień mieszka w Otwocku. Ma męża oraz dwójkę wspaniałych dzieci. Poza tym osobisty zwierzyniec także robi swoje☺ Pisanie i tworzenie przeróżnych opowieści to sama przyjemność dla niej. Przede wszystkim uwielbia góry, które również pojawiają się w jej książkach.

Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Madzia opowiedziała także o swoich planach na kolejne książki, a także wspomniała o tym którą książkę podsunęłaby do przeczytania osobie, która nie zna jej twórczości.

Taką książką okazało się być „Uroczysko” – pensjonat u podnóży Sudetów w Malowniczem. Uroczysko to przede wszystkim interesująca jak i zabawna książka. Pokazuje nam wszystkim, że nie ważne jak źle byśmy mieli w życiu to i tak sobie świetnie poradzimy.

Wrzucam Wam okładkę, abyście mogli ją zobaczyć.

Spotkanie odbyło się z okazji premiery drugiego wydania jej pierwszej książki – „48 tygodni”. Dowiedziałam się, że tytuł został nadany zupełnie przypadkiem. Wow. Nie wiedziałam, że tak można. Gdy książka została zaniesiona do wydawcy, okazało się, że musi mieć ona niestety jakiś tytuł. Magdalena Kordel przeliczyła sobie ile tygodni trwa akcja książki. Okazało się, że 48! Stąd wziął się tytuł.

Książka opowiada o perypetiach Nataszy czyli młodej kobiecie, która ma męża Sebastiana i jest szczęśliwą mamą 6 letniej córeczki Gosi. W między czasie zamierza podjąć pracę i wrócić na studia. Książka jest naprawdę humorystyczna i niezwykle wciągająca. Bardzo szybko się ją czyta. Dlatego polecam Wam sięgnąć po jedną z nich, a na pewno przeczytacie kolejne.

    

Teraz czeka mnie obowiązkowe przeczytanie „Serca z piernika”! Druga część już niedługo. A „48 tygodni” znów na tapetę. Czytaliście? Dajcie znać jak wam się podobały książki. A może są tu jakieś ciche fanki ☻

Trzymajcie się!

@CathyRadzi

Magdalena Kordel

FanPage FB

Blog Magdy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.