Domowa biblioteczka

Chic – IKONA STYLU

Cześć Wam!

Kiedyś czytałam bardzo interesującą książkę. Nie wiele wcieliłam z tego w życie, ale bardzo dużo rad warto wziąć sobie do serca. W sumie.. bardzo mało.. A może powinnam to zmienić?

Byłam kiedyś w sklepie na dziale z książkami – chodziłam w te i z powrotem. No i nagle spostrzegłam właśnie tę. Bardzo przykuła moją uwagę samym tytułem.

LEKCJE MADAME CHIC

Książkę napisała Jennifer L. Scott. autorka popularnego bloga The Daily Conneisseur.Książka wśród czytelników ma ogromne powodzenie. Niestety tylko część z tych wszystkich dziewczyn sięga po takie książki. A powinny wszystkie!

Jennifer odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny, która mieszka w luksusowej dzielnicy w Paryżu. Lekcje z wytwornego stylu udzielała jej sama Madame Chic. Które wcale a wcale nie wydawały się być trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka. Bez totalnego ładu i składu w całym jej życiu. Inne maniery, inne przyzwyczajenia.. Takie dno kompletne.. Za to po całym wyjeździe, wróciła do siebie do domu jako Paryżanka. Z wyszukanym stylem, dobrym gustem i z całym składem. Dziewczynie wystarczyło dwadzieścia prostych rad, aby stać się piękniejszą i czuć się lepszą wersją samej siebie.

Autorka pisząc te książkę, zmusza do wewnętrznych refleksji, zastanowień i diametralnych zmian w swoim życiu. Wszystkie rady i porady zawarte w powieści są niezwykle pouczające jak i bardzo ciekawe.

O życiu, zmianach i o tych wszystkich przeżywanych chwilach mówi jeden nietuzinkowy cytat.

„Nie ma takiej chwili, która byłaby za mało ważna, żeby ją dobrze przeżyć.”

A to znaczy, że trzeba żyć pełnią swojego życia. Więc drogie Panie wyrzućcie to co jest Wam zbędne w szafie – nie ważne że uważacie tę jedną rzecz za najbardziej ciekawą w waszym zakątku – skoro i tak jej nie wiele nosiłyście a przez resztę czasu zwyczajnie ona graci. Zacznijcie wstawać o 6 rano i przeżywajcie cały dzień jak najlepiej umiecie. Wprowadźcie do swojej diety ZDROWE posiłki, I nie podjadajcie! (śmiech) – to była moja ulubiona rada, na której sama się wielokrotnie łapię. Czas to zrealizować. Dajcie sobie trzydzieści dni na to, a poczujecie się o wiele lepiej!

Do zobaczenia i powodzenia!

@CathyRadzi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.